2012 m. kovo 20 d., antradienis

Kaip pasidaryti gėlę iš balionų

         Eidama pas draugę į svečius švesti jos mergaitės gimtadienio, nusprendžiau prie dovanos nupirkti gėlių pagamintų iš baliono. Taigi parduotuvėje pamačiau visą tokių gėlių gamybos procesą,  o pasirodo tai labai lengva. Po to pabandžiau padaryti namie ir lengvai pavyko. Taigi bandau smulkiai aprašyti gamybos eigą, nes kuriam vaikui nepatinka tokios dovanos?Mums reikės pompos, ją pirkau Maximoje kainavo kažkur apie 8 Lt, ir dviejų skirtingų spalvų balionų "makaronų".

Pripučiam balioną, kuris bus gėlės žiedas. Būtinai reikia palikti nedapūstą galiuką, maždaug tokio dydžio. Kai pripūsit balioną jį ranka pamaigykit nuo jo pradžios iki galiuko, nes pradžia bus kietesnė.

Tada lenkiam balionio pradžią, darom pirmą gėlės žiedlapį. Tik prieš tai mintimis padalinkime balioną į penkias lygias dalis, tiek bus žiedlapių.


Laikom už baliono surišto galiuko ir jį viniojam apie balioną per lenkimo vietą, tada užrištą galiuką dar perkišu per žiedlapio vidų. Tikiuosi čia aiškiai parašiau :)
Taigi gavome pirmą gėlės žiedlapį.

Toliau lenkiam antrą žiedlapį. Kaip nuotraukoje matosi aš taip suimu balioną tik dviem rankom ir jį persukinėju per suimtas vietas.

Ir štai jau du gėlės žiedlapiai. Taip darome kitus du žiedlapius.
O tas galiukas, kuris buvo paliktas liko labai mažas. Sukant paskutinį gėlės žiedlapį, balioną lenkiam ir rišam su tuo likusiu galiuku.
Lenkiam štai taip.
Ir jau turim gėlės žiedą.Dar neparašiau, kai pučiam balionus, užmaukine ant pompos truputi daugiau baliono, kad būtų patogiau jį užrišti.
Pompuojam antros spalvos balioną. Iš jo darysime gėlės žiedo vidurį ir kotelį su lapeliais.Čia paliekame mažesnį nepripūstą galiuką.


Vėl pamaigome balioną, kad pradžia nebūtų tokia kieta. Lenkiame gėlės žiedo viduriuką. Jį perrišam.
Gautą žiedo viduriuką reikia sujungti su žiedlapiais.
Per žiedlapių šoną kišam žiedo virudiuką. ir tada persukam žiedlapius, sukeičiame juos vietomis. Pagal nuotrauką aprašant kišame žiedo viduriuką tarp žiedo pirmo ir antro žiedlapio, kai žiedo viudiukas būna viduryje persukam žiedlapius, pirmą sukeičiame su antru.


Dabar atėjo eilė padaryti lapelius. Paliekame gėlės koteliui vietos ir lenkiame lapelį, kaip pavaizduota nuotraukoje. Lapelį persukame.

Štai turime vieną lapelį.


Dabar lenkiame antrą lapelį ir jį persukame.
Ir štai gavome puikią gėlę.


Gerų emocijų Jums ir Jūsų vaikams.
Tikiuosi aiškiai aprašiau. Jei kur nesupratote rašykit.

1 komentaras: